Строк оформлення невитребуваних земельних паїв продовжать до 2028 року

В умовах триваючої війни та окупації частини своїх територій, Україна стикається з численними викликами, одним з яких є забезпечення прав власності на землю. Верховна Рада планує відповісти на ці виклики, розширюючи можливості для реєстрації невитребуваних земельних ділянок. За інформацією УНН, на одному з майбутніх засідань парламенту буде розглянуто законопроект №11150, що пропонує продовжити терміни реєстрації до 2028 року. Пише kurkul.com

Наразі чинне законодавство зобов’язує власників невитребуваних земельних часток оформити право власності до 1 січня 2025 року. Після цієї дати незареєстровані ділянки будуть визнані безгосподарними і перейдуть у власність відповідних територіальних громад.

Запропоновані зміни передбачають не лише зміну термінів, але й впровадження додаткових заходів для упорядкування земельних відносин:

  • Період розподілу земель між власниками паїв та їх спадкоємцями буде продовжено до 2028 року.
  • Відновлено обов’язок для сертифікованих інженерів-землевпорядників підвищувати кваліфікацію.
  • Продовжено до 2026 року пілотний проєкт, що дозволяє сертифікованим інженерам землевпорядникам вносити дані до Державного земельного кадастру.
  • Запроваджено зміни для виправлення неузгодженостей у законодавстві, що регулює землеустрій та оцінку земель.

Ініціатори законопроекту підкреслюють, що через військові дії та значний виїзд населення за кордон, власники земельних паїв не в змозі вчасно виконати законодавчі вимоги, що обумовлює необхідність таких змін.

Джерело інформації та фото: kurkul.com