У сезоні 2025/26 агропідрозділ однієї з найбільших українських бізнес-груп — «Епіцентр Агро» — відкриває власний трейдинговий напрямок. Основна мета на старті — досягти обсягів у 300 тис. тонн закупленого зерна на рік із подальшим розширенням. Про це повідомила CEO компанії Світлана Нікітюк на полях конференції Black Sea Grain 2025.
Елеватор — як точка входу в трейдинг
Вихід у трейдинг — логічне продовження роботи з фермерами через власну елеваторну інфраструктуру. На старті компанія фокусується на Вінницькій та Хмельницькій областях, де вже працюють її логістичні потужності. Закупівлі здійснюватимуться безпосередньо в аграріїв, у межах базису EXW (самовивіз із місця виробництва), з перспективою переходу до CPT (поставка до пункту призначення).
«У нас є свій автопарк, зерновози, ми можемо обслуговувати процес із поля до елеватора», — уточнила Нікітюк.
Ризики маржинальності та фрагментованої моделі
Як зазначає керівниця компанії, маржа у трейдингу в поточному сезоні є низькою, що збігається з ринковими настроями: великі трейдери також демонструють стримані результати на тлі цінової волатильності та логістичних викликів. Подібна ситуація — і в сегменті елеваторів, що працюють зі змінною ефективністю в залежності від сезону. Водночас виробничий підрозділ «Епіцентр Агро» демонструє позитивну динаміку завдяки зниженню собівартості.
Вертикальна інтеграція: на горизонті — експорт
У середньостроковій перспективі компанія розглядає варіант побудови повноцінної вертикальної моделі — від виробництва до експортної логістики. Наразі це лише концепція, однак, за словами





