Якщо влітку не буде нових пошкоджень енергосистеми, а температури залишатимуться помірними, Україна стикатиметься з дефіцитом потужності у пікові години, який становитиме 1,3 ГВт. Пише agronews.
Таку оцінку представила Олена Лапенко, генеральний менеджер з організації консультативних послуг у сфері безпеки та стійкості DiXi Group, під час презентації дослідження “Summer Outlooks: оцінка готовності до ризиків в електроенергетиці та газовому секторі”, повідомляє Укрінформ, цитуючи agronews.ua.
“Якщо літо буде не дуже спекотним, дефіцит у пікові години може не перевищити 1,3 ГВт. У години мінімальних навантажень або пікової генерації від відновлюваних джерел енергії дефіцит може бути відсутнім”, – зазначила Лапенко.
За її словами, в базовому сценарії кількість дефіцитних годин протягом літнього сезону не перевищуватиме 21%.
Другий сценарій передбачає збільшення попиту на електроенергію через підвищення середньодобових температур за відсутності нових пошкоджень. За оцінками DiXi Group, у цьому випадку дефіцит у пікові години може перевищити 2,5 ГВт, а кількість дефіцитних годин зросте до 28%.
У третьому сценарії, який враховує можливість повторних атак на енергосистему при збереженні помірного температурного режиму, дефіцит у пікові години споживання становитиме близько 2,8 ГВт, а кількість дефіцитних годин досягне 35%.
Джерело інформації та фото: agronews.ua





