В Україні відбувається наступ на права фермерів та стрімке скорочення їх кількості. Про це заявив Іван Томич, почесний президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ), пише Agravery.
«Загалом кількість фермерських господарств, як юридичних осіб, в країні зменшилась. Оскільки ми маємо помилку в розрахунку держави. Наприклад, людей, які мають особисті селянські господарства, не вважають фермерами. Тому, якщо характеризувати виключно цю категорію господарств України, то за 10 років ми маємо приблизно трикратне зменшення. До того ж у регіонах, де ведуться бойові дії, більшість фермерів припинили діяльність, а є такі, які переїхали, але ведуть її», — каже Іван Томич.
Він також висловлює занепокоєння через відсутність належної уваги з боку держави до проблем найменших фермерів. Ці аграрії стикаються не лише з рейдерськими нападами, але й залишаються поза увагою в урядових ініціативах та програмах підтримки. Фактично, їх часто ігнорують у статистичних даних та дослідженнях, що ще більше ускладнює їхнє становище.
«Державі це дуже важко простежити. Ну і відповідно до такої тенденції кількість членів АФЗУ зменшилась, а це був бойовий авангард який здатний себе захищати. Якщо 1,5 млн польських фермерів здатні відстояти свої права і не відступають, то в нас на превеликий жаль за коронавірусні й воєнні часи відбувся наступ на права фермерів. І як давно ви бачили виступи українських фермерів?», — бідкається ексголова АФЗУ.
Джерело та фото: Agravery.





