Українські аграрії готуються до перебоїв з електропостачанням

В Україні почали діяти графіки стабілізаційних відключень, що змушує аграріїв розглядати можливості створення власної генерації електроенергії. Однак, ці плани часто стикаються з головною перешкодою — нестачею фінансових ресурсів. Про це пише Agropolit.

Зазначається, що для Росії економічно недоцільно атакувати енергостанції вартістю менше 16 мільйонів доларів. За таку суму можна збудувати, наприклад:

  • Газопоршневі електростанції з комбінованою генерацією (КГУ) потужністю до 15 МВт;
  • Газотурбінні електростанції з КГУ (до 15 МВт);
  • Електростанції та ТЕЦ на пелетах з біомаси (до 6 МВт електрики + 15 МВт тепла);
  • Біогазові електростанції та ТЕЦ (5 МВт електрики + 5 МВт тепла);
  • Сонячні та вітрові електростанції.

Деякі з цих типів електростанцій вже використовуються в українському агросекторі, хоча класичні дизель-генератори залишаються значною частиною автономних енергосистем. Відомі українські аграрні та харчові компанії вже мають потужності для власної генерації, що дозволяють певний час забезпечувати роботу під час відключень.

Тривалість автономної роботи залежить від специфіки діяльності підприємства. Наприклад, аграрний холдинг може працювати автономно до місяця на запасах дизельного палива, тоді як завод з виробництва харчових продуктів — лише близько доби. Підприємства харчової промисловості непогано підготувалися до можливих відключень електрики, найчастіше встановлюючи дизель-генератори.

Ця ситуація підкреслює важливість розвитку власної генерації електроенергії в агросекторі та пошуку фінансових ресурсів для реалізації таких проектів, адже стабільність енергопостачання є ключовою умовою для безперервної роботи підприємств.

Джерело інформації та фото: agropolit.com